سایت اطلاع رسانی انجمن خوشنویسان شعبه لاهیجان

http://akhoshnvisanl.ir/

خسرو آواز ایران پر کشید

خسرو آواز ایران؛ استاد محمدرضا شجریان پر کشید,خسروی آواز ایران,استاد شجریان,هنر,هنرمند,آواز,صدا,استاد آواز,خسروی خوبان,هنرمند ایران,سنتی,موسیقی سنتی,شجریان,

خسرو آواز ایران پر کشید
توضیح اثر :

 

 

از ساعاتی پیش خبر درگذشت استاد شجریان منتشر شده و ما بنا به ملاحظات اخلاقی تا تایید قطعی، این خبر را منتشر نکردیم و اطلاع‌رسانی دقیق را بر سرعت در انتشار خبر ترجیح دادیم، «انجمن خوشنویسان لاهیجان» به مانند تمام مردم ایران، سوگوار این ضایعه بزرگ است، آرزوی آرامش برای روح استاد شجریان داریم و آرزوی صبر برای تمامی داغدارانش.

 

خبرگزاری ایرنا نوشت: استاد محمدرضا شجریان پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز (پنجشنبه) در بیمارستان جم تهران درگذشت.

استاد محمد رضا شجریان آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ به علت شرایط نامناسب جسمی بار دیگر در بخش آی سی یو بیمارستان جم بستری شده بود.

خسروی آواز ایران در ۱۴ مهر با شرایط عمومی قلبی و ریوی و تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بود.

استاد شجریان همچنین از ۲۵ مرداد سال جاری به مدت ۱۰ روز به دلیل افت سطح هوشیاری و شوک سپتیک در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری بود.

وی بهمن سال گذشته نیز به علت بروز مجدد اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم بستری شد و بامداد روز جمعه دوم اسفند ۹۸ همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علایم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

خسرو آواز ایران، پنجم فروردین سال جاری با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد و بر اساس اعلام هیات مدیره بیمارستان جم اقدامات درمانی وی زیر نظر پزشکان معالج در خارج از بیمارستان انجام گرفت.

استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

پیکر زنده‌یاد شجریان طبق برنامه‌ریزی برای تدفین و خاکسپاری به زادگاهش مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

یادی از مرغ سحر با صدای استاد شجریان

استاد محمدرضا شجریان درگذشت

استاد محمدرضا شجریان درگذشت

 

روابط عمومی انجمن خوشنویسان شعبه لاهیجان درگذشت این هنرمند ارزشمند را به خانواده محترم شان و جامعه هنری و مردم هنردوست ایران تسلیت عرض می کند .

 

انجمن خوشنویسان شعبه لاهیجان

http://AkhoshnvisanL.ir


توضیحات / دانلود گزارش کد : 369