انجمن خوشنویسان شعبه لاهیجان

http://akhoshnvisanl.ir/

نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد غلامحسین امیرخانی,امیرخانی,آثتار استاد ام

نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد غلامحسین امیرخانی ,امیرخانی,آثتار استاد امیرخانی ,جدیدترین آثار استاد امیرخانی ,غلامحسین امیرخانی ,آثار جدید غلامحسین امیرخانی ,سای

نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد غلامحسین امیرخانی ,امیرخانی,آثتار استاد امیرخانی ,جدیدترین آثار استاد امیرخانی ,غلامحسین امیرخانی ,آثار جدید غلامحسین امیرخانی ,سای

بروز ترین های آثار

Last posts
نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد غلامحسین امیرخانی
توضیح اثر :

استاد امیرخانی

نمایشگاه استاد امیرخانی

این نمایشگاه شامل 35 اثر از جدیدترین آثار استاد امیرخانی است که از روز جمعه پذیرای علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی خواهد بود.

استاد امیرخانی سال‌های طولانی در انجمن خوشنویسان ایران به کار تعلیم خط پرداخته و بسیاری از خوشنویسان صاحب نام و اساتید معاصر شاگرد وی هستند و جمع زیادی از خوشنویسان به طور مستقیم یا غیر مستقیم از خط او مشق کرده‌اند . استاد غلامحسین امیرخانی در سال 1318 در طالقان به دنیا آمد و خوشنویسی را نزد استادانی چون سید حسین میرخانی و سید حسن میرخانی فرا گرفت. آثار ادبی و موسیقی تاثیر زیادی بر امیرخانی گذاشته و در نستعلیق نویسی شیوه ویژه خود را دارد که مورد اقبال بسیاری از خوشنویسان در سرتاسر ایران است. 

استاد امیرخانی از سال 1340 در اداره کل هنرهای زیبا، وزارت فرهنگ و هنر سابق استخدام شد و از دیگر مسولیت های وی می توان به ریاست شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران ، ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران ، عضو اصلی کمیسیون ملی یونسکو در ایران، عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر ، عضو هیات داوران مسابقات جهانی خوشنویسی در ترکیه و داوری بسیاری از جشنواره های هنری در ایران اشاره کرد. نشان درجه یک فرهنگ و هنر، چهره برگزیده فرهنگستان هنر، چهره ماندگار از جمله عناوین این خوشنویس است. 

کتاب‌های بسیاری به قلم وی کتابت شده که از جمله به دیوان حافظ، ترکیب بند محتشم، صحیفه هستی، سرو سایه افکن، بهار در پاییز، ترجیح بند هاتف، گزیده دیوان خواجوی کرمانی، یادنامه کلهر، آداب الخط امیرخانی، مناجات امیرالمؤمنین، رباعیات خیام، قصیده قرآنی می‌توان نام برد و نیز ده ها نمایشگاه فردی و گروهی در داخل و خارج از کشور از جمله نمایشگاه هایی در انگلستان، سوریه، پاکستان،فرانسه، امارات متحده عربی و ... بخشی از فعالیت های هنری این خوشنویس است. 

افتتاح این نمایشگاه جمعه 30 آبان 1393 ساعت 16 همراه با رونمایی از کتاب خاطره قلم دربرگیرنده جدیدترین آثار استاد امیرخانی در گالری ساربان خواهد بود .علاقه مندان می توانند برای بازدید از این آثار از 30 آبان ماه تا 20 آذر همه روزه بجز سه شنبه ها از ساعت 16 تا 20 به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی (مهناز)، شماره 8 مراجعه کنند. 

 

منبع: سایت انجمن خوشنویسان ایران 
توضیحات / دانلود گزارش کد : 115
لینک اخبار سینما

اخبار هنری

اخبار هنرمندان

فراخوان ها

فراخوان ها

فراخوان هنرمندان

لینک نقد و بررسی

نقد و بررسی

نقد و بررسی