انجمن خوشنویسان شعبه لاهیجان

http://akhoshnvisanl.ir/

اخبار جدید فراخوان دومین همایش هنر و تبلیغ در قم,

فراخوان دومین همایش هنر و تبلیغ در قم ,فراخوان خوشنویسی,خوشنویسان,خوشنویسی قم,هنر خوشنویسی,هنر,کتاب آرایی,نستعلیق,هنر تجسمی,هنرهای تجسمی,اخبار هنری,

فراخوان دومین همایش هنر و تبلیغ در قم ,فراخوان خوشنویسی,خوشنویسان,خوشنویسی قم,هنر خوشنویسی,هنر,کتاب آرایی,نستعلیق,هنر تجسمی,هنرهای تجسمی,اخبار هنری,

بروز ترین های آثار

Last posts
اخبار جدید فراخوان دومین همایش هنر و تبلیغ در قم
توضیح اثر :
 فراخوان ارسال آثار برای برگزاری دومین همایش علمی پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ ویژه کتاب آرایی در حوزه دین و هنرهای تجسمی در قم اعلام شد.

 در فرهنگ و تمدن اسلامی کتاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این میان قرآن کریم، معجزه آخرین دین خدا، برترین کتاب از حیث محتوا و ظاهر است

و هراندازه آن را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می‌شویم خداوند به چه زیبایی هنر خود را در آن نمایان کرده است.

 

  توجه به هنر در بخش‌های مختلف یک کتاب می‌تواند خواننده و مخاطب را تا حد بسیار زیادی به خود جلب کند و این موجب می‌شود نویسنده آسان‌تر پیام خود را منتقل کند.     

  اولین همایش علمی پژوهشی هنر و تبلیغ با رویکرد نظری بهمن‌ماه سال ۹۰ در قم برگزار شد و مسئولان دفتر تبلیغات درصدد برگزاری دومین همایش هنر و تبلیغ هستند و رویکرد پژوهشی و کاربردی بوده و کتاب آرایی در حوزه دین و دامنه‌های آن همچون طراحی، گرافیک، صفحه آرایی، تذهیب و تصویرسازی را به این دوره اختصاص داده‌اند.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مصاحبه مطبوعاتی که ظهر سه‌شنبه در سالن کنفرانس غدیر مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: کتاب با زندگی ما آمیخته است و لازم است ابعاد تئوری، نظری، آسیب شناسی، مخاطب شناسی، اقتصاد فرهنگی، جریان شناسی و... آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 مهلت ارسال آثار تا ۳۱ تیرماه

 محمد حسنی ابراز کرد: دومین همایش هنر و تبلیغ دارای دو بخش پژوهشی و مقاله و هنرهای تجسمی است و علاقمندان تا پایان تیرماه جاری فرصت دارند آثار خود را در حوزه کتاب آرایی در حوزه دین و دامنه‌های آن به دبیرخانه ارسال کنند.

وی عنوان کرد: آثار ارسال شده در ۳۱ مردادماه داوری می‌شوند و ۲۵ شهریورماه نیز نمایشگاهی از آثار برگزیده برپا خواهد شد.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار کرد: هفتم و هشتم مهرماه همایش هنر و تبلیغ در قم برگزار می‌شود و اختتامیه آن نیز عصر هشتم مهرماه در قم برگزار خواهد شد.

برگزاری همایش هنر و تبلیغ یک رویداد فراملی است

 دبیر اجرایی دومین همایش هنر و تبلیغ نیز در این نشست افزود: برگزاری همایش هنر و تبلیغ یک رویداد فراملی است و بخشی از کشورهای جهان اسلام را در بردارد و می‌تواند اتفاق مهمی را رقم زند.

ابراهیم سلیمانی تصریح کرد: ارسال آثار برای دومین همایش هنر و تبلیغ از امروز کلید خورده و زمان زیادی نیز برای ارسال آثار به دبیرخانه وجود دارد.

یکی از اساتید هنرهای تجسمی و  کتاب آرایی که در این نشست حضور داشت در سخنانی اظهار داشت: در همایش هنر و تبلیغ تقریبا از همه کسانی که در بخش کتاب فعالیت می‌کنند تجلیل می‌شود و امید داریم نمایشگاهی نیز از آثار کتاب‌های ادیان توحیدی در حاشیه این همایش برپا کنیم.

لازم به ذکر است موضوع همایش آثار پژوهشی و گرافیکی کتاب آرایی در حوزه فرهنگ و تمدن اسلامی است و آثار ارسالی باید در حوزه کتب دینی (آثار منتشر شده برای معرفی، تبیین و ترویج فرهنگ و تمدن اسلامی)، قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و کتب ادعیه، تراث اسلامی همچون آثار تفسیری، روایی و کتاب‌هایی که برای احیای فاخر دینی چاب شده‌اند، آثار چاپ شده علمای دین، آثار نوشته شده در موضوعات دینی و آثار نگاشته شده با دغدغه دینی باشد.

بخش دوم آثار نیز می‌تواند در حوزه کتاب آرایی حوزه دین، کلیه امور هنری طراحی یونیفرم، جلد،‌ تصویرسازی، کتابت، خوشنویسی، تذهیب، تشعیر و صفحه آرایی در آماده سازی کتاب‌های دینی باشد.

گفتنی است تقویت زبان گسترده و کارآمد گرافیک در حوزه کتاب آرایی دینی و تقویت بنیان‌های نظری و پژوهشی هنر کتاب آرایی در فرهنگ و تمدن اسلامی از اهداف برگزاری دومین همایش هنر و تبلیغ است.

توضیحات / دانلود گزارش کد : 192